середа, 21 вересня 2022 р.

ПРИКЛАД ВСТУПНОГО УРОКА

 ТЕМА

Художня література – духовна скарбниця людства. Роль книги в сучасному житті Мета: донести до свідомості учнів, що література й фольклор — скарбниця духовних багатств людства; показати роль книги в житті людини; розвивати інтерес до пізнання світу через читання художньої літератури; виховувати позитивні якості характеру на основі загальнолюдських цінностей. Обладнання: книжкова виставка творів світової літератури для дітей, карта світу, бібліотечні формуляри учнів. Теорія літератури: література, фольклор, художня література, національна література, всесвітня література, оригінал, переклад. Перебіг уроку I. Мотивація навчальної діяльності школярів Слово вчителя — Погляньте на карту світу. Скільки різних країн, яка різноманітна місцевість! Тут рівнини й гори, суша і ріки та моря, ліси й пустелі, крижані простори й спекотні, непрохідні джунглі. До речі, і народи, які населяють ці краї, за зовнішністю, мовою, побутом, звичаями та традиціями також різняться. А що об’єднує ці народи? (Матінка Земля, праця, любов, добро і навіть зло, що інколи чиниться; прагнення до краси й творчості) II. Організаційний етап III. Оголошення теми, мети, завдань уроку IV. Актуалізація опорних знань Слово вчителя Від сьогодні ми з вами помандруємо країною див, а допоможе нам у цьому предмет зарубіжна література і, звичайно, книга. Сподіваюсь, що книга — ваш давній друг. А яке місце займає вона в житті людини?

АНОТАЦІЯ ДО ПОСІБНИКА


Анотація

Посібник має на меті допомогти вчителям-філологам, які з 2022—2023 навчального року впроваджуватимуть модель НУШ. Орієнтовне календарно-тематичне планування та матеріали до уроків складено, зважаючи на основні чинні модельні навчальні програми «Зарубіжна література. 5—6 класи» для закладів загальної середньої освіти, рекомендовані Міністерством освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 № 795).
Видання містить матеріал для опрацювання, вправи для виконання, зокрема інтерактивні форми і т. ін., із-поміж яких учитель може вибирати те, що відповідає рівню навчальних досягнень певного класу тощо.
За QR-кодом подано тестові завдання, які допоможуть учителеві перевірити рівень досягнень учнів за темою, орієнтовне календарно-тематичне планування за програмами.
Посібник містить:основні етапи уроку і матеріали для опрацювання, вправи для виконання до певних тем;
різноманітні форми і методи роботи відповідно до завдань Державного стандарту базової середньої освіти;
інтерактивні форми роботи, завдання для роботи в парах, малих і великих групах;
нестандартні цікаві завдання до уроків;
різні види мовленнєвої діяльності: усне малювання, письмовий та усний перекази;
діагностувальні роботи до кожної теми, що передбачають форми оцінювання відповідно до концепції НУШ.

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ